Bine Ati venit ! Acest forum este de vanzare ! Contact YM mariuss615

Dinamo - Gaz Metan

In jos

Mesaj Scris de Napster la data de Lun Aug 04, 2008 12:34 pm

Dinamo a invins in al doilea meci din acest sezon, in fata unei echipe care a stat bine in teren.

Fara Marius Niculae, dar cu Bratu si Danciulescu in linia de atac, Dinamo a castigat in fata lui Gaz Metan cu scorul de 1-0. Singurul marcator al meciului a fost Bratu, din penalty in minutul 27.

Tabela de marcaj:
Dinamo 1:0Gaz Metan
Loturi echipa :

DINAMO:
Lobont - Blay, Moti, Izvoranu, Pulhac - Torje, Ropotan, Cristea, Thiago - Fl. Bratu, Danciulescu

GAZ METAN:
Stetca - Edson, Rafael dos Santos, Markovic, Buzean - Hoban, Sabou, Curtean, Dudita - Boaru, Prodan

Mic comentariu al meciului :

90+4' Final meci
80'
Cartonas galben Lazăr este avertizat
72'
Vranjkovic îi ia locul lui Dănciulescu
70'
Schimbare Vidackovic îl schimbă pe Markovic
65'
Dinamo se joacă cu focul, fundașii greșesc, Dudiță intră în careu,dar Lobonț se opune salvator
63'
Curtean trece pe lângă gol, de la 7 metri în lateral, trage tare, dar mingea trece pe lângă buturile lui Lobonț
62'
Intra și Falemi în locul lui Prodan
61'
Schimbare Boștină intră în locul lui Adrian Cristea, care este huiduit la ieșirea de pe gazon
60'
Cartonas galben Markovic este avertizat
55'
Dinamo a urcat, presează cu toate liniile, cornerele se succed la poarta oaspeților
51'
Bratu iese de la vestiare, schiopătează puternic
48'
Gazul începe în atac, Dudiță trage tare, mingea ese deturnată în corner
46' Inceput repriza a doua La pauză fanii i-au dedicat o melodie lui Marius Niculae, care e în tribune. Începe repriza secundă
45'
Final prima repriza
43'
Torje irosește o bună șansă de gol, după o fază în viteză pe traseul Dănciulescu - Pulhac
37'
Schimbare Bratu s-a accidentat și este schimbat cu Cristea
32'
Gazul încearcă să revină în joc, dar gazdele controlează cu autoritate partida
28'
Cartonas galben Markovic a fost avertizat pentru faultul la Thiago
27' Gol Bratu execută de data aceasta sigur și deschide scorul
26'
Penalty Thiago pătrunde în careu, este faultat și arbitrul acordă iar penalti
21' DANCIULESCU A RATAT PENALTYUL

20' Cartonas rosu Edson este eliminat
20' Penalty Torje este lansat în careu de Bratu, trage tare, dar Edson comite henț și se acordă penalti
20' Dinamo presează, Cristea e aproape de gol dar un fundaș oaspete scoate de pe linia porții
15' Jocul al ofside al oaspeților funcționează perfect, dinamoviștii sunt surprinși des în această postură
10' Stetca se remarca printr-o iesire buna si o respingere la o centrare periculoasa a lui Thiago
8'
Oaspetii replica viguros, prin Boaru, care scapa de marcajul gazdelor, trage din careu, dar pe langa poarta

5' Dinamo incepe bine, in atac, doreste sa transeze partida cat mai repede
1'
Inceput de joc Incepe partida din "Stefan cel Mare", partida care a cauzat multe dispute datorita netelevizarii sale. Lovitura de deschidere e data de sarbatoritul Cornel Dinu, care este aplaudat de toata lumea