Bine Ati venit ! Acest forum este de vanzare ! Contact YM mariuss615

CFR Cluj - Gloria Buzau

In jos

Mesaj Scris de Napster la data de Lun Aug 04, 2008 12:29 pm

CFR Cluj e lider in clasament, alaturi de Rapid si Vaslui cu 6 puncte si asteapta derbyul din etapa viitoare cu trupa lui Peseiro.

CFR n-a fost nevoita sa inscrie ca sa castige cu Buzau. Oamenii lui Stoica au facut treaba singuri si au marcat doua autogoluri de senzatie, prin Tudose si Diogo.

Mic comentariu :

90+1' Semedo driblează în careul Buzăului, însă șutează peste poarta lui Mincă din poziție favorabilă.
79' GOL CFR CLUJ! AUTOGOL TUDOSE!
78' Schimbare Iese Trică, intră Semedo.
74' Dubarbier, lansat de Trică, scapă singur vcu Mincă, dar trage pe direcția portarului Gloriei.
73' Schimbare Iese Tavares, intră Guda.
71' Tony centrează de pe partea dreaptă, Mincă este depășit, dar mingea lovește bara. 69' Schimbare Iese Ruiz, intră Dubarbier.
69' Tony centrează de pe partea dreaptă, Ruiz reia în poarta lui Mincă, însă golul este anulat pe motiv de offside.
66' Culio pătrunde în careu, însă șutul său este reținut de Mincă.
65' Cartonas galben Ionescu primește un cartonaș galben după un atac întârziat la Tony.
60' Iese Vigariu, intră Filip.
60'
Schimbare Iese Deac, intră Culio
59'
Gloria Buzău apelează din ce în ce mai des la lansări în adâncime pentru Tavares, însă de puține ori atacantul este găsit de pasele colegilor săi.
58'
Trică centrează, Ruiz întoarce pentru Didi care alege să facă preluare în locul unui șut din prima.
57' Meciul are ritm. Mingea ajunge cu rapiditate de la o poartă la alta.
56' Deac îl lansează pe Ruiy, acesta centrează în careu, însă Mincă iese și reține din fața lui Trică.
53' Trică îl găsește într-o poziție liberă pe Tony, acesta centrează puternic în careul oaspeților, însă Tudose respinge.
52' Trică ia o acțiune pe cont propriu, însă șutul acestuia trece pe lângă poartă.
50' Ocazie uluitoare a Gloriei Buzău. Tavares combină cu Săceanu, iar fostul jucător al Craiovei, aflat singur cu Stăncioiu, trage slab, permițându-i portarului CFR-ului să respingă. Mingea a revenit la Săceanu, dar reia peste poartă.
49' Campioana forțează desprinderea, însă apărarea Gloriei rezistă.
48' Deac execută un corner, Mincă ezită, însă Dani trece pe lângă minge.
46' Începe cea de a doua repriză. CFR Cluj conduce cu 1-0
Pauza

42' Diogo gafează din nou, însă Didi nu profită și mingea este respinsă în corner.
41' Acțiune de partea stângă a lui Dino Eze, însă nigerianul scapă mingea în afara terenului.
39' Ocazie imensă pentru CFR Cluj. Pereira centrează de pe partea stângă, Dino Eze se poziționează gresit, mingea ajunge la Cadu care trage, din unghi, în bara transversală.
38' Stancioiu degajează până la Didi, iar atacantul Clujului, după o cursă de 30 de metri, șutează pe lângă poartă.
35' Contratac al CFR-ului, însă Deac a fost contrat de Luis Dias și faza a rămas fără niciun rezultat.
33' Gloria Buzău încearcă să pună în pericol poarta campioanei, dar fără niciun rezultat.
32' Tony centrează de pe partea dreaptă, Ruiz reia cu capul spre poartă, însă Mincă reține.
30' Ninu șutează, dar mingea trece pe lângă poarta lui Stăncioiu.
29' Tony este deposedat în ultima clipă de Vigariu. Cornerul este bătut slab, permițând apărării Buzăului să respingă.
28' Cartonas galben Tudose este avertizat după ce l-a faultat Tony. Lovitura liberă a rămas fără rezultat.
25' Ocazie pentru Buzău. Tavares deviază o minge pentru Dias, însă șutul atacantului buzoian trece peste poarta lui Stăncioiu.
24' Claudiu Ionescu este scos la marginea terenului, unde primește îngrijiri medicale. 19' Lovitură liberă pentru Buzău de la 30 de metri. Execută Claudiu Ionescu, însă fundașii Clujului reușesc să respingă.
17' La adăpostul avantajului de pe tabelă, campioana plimbă mingea în așteptarea unei breșe în apărarea Buzăului.
16' Tony centrează de pe partea dreaptă, însă Diogo îl devansează pe Ruiz, reușind să îndepărteze pericolul.
14' GOL CFR CLUJ! DIOGO A INSCRIS IN PROPRIA POARTA
10' Tavarese aproape sa dea lovitura in Gruia! Cadu a salvat un gol ca si facut!
8' Trica trage periculos pe langa poarta
7' Claudiu Ionescu centreaza in careul lui CFR, insa apararea lui Andone isi face treaba.
5' Gloria Buzau are prima ocazie in fata Clujului, oprita insa de Galiassi
3' Trica centreaza periculos, insa apararea Buzaului respinge.